Tag : darko gjorgjeski

Магазин

Грандовите ѕвезди Дарко и Миа – вистинско освежување на естрадната сцена со новиот хит „Дали, дали” го освојуваат Балканот (Фото+Видео)

Muzika24
Дарко Ѓорѓески е уште еден македонски талент кој направи бум на музичката сцена во само...
Магазин

Дарко Ѓорѓески – македонецот што живее во Грац и го остави без збор жирито во “Ѕвездите на Гранд” (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што веќе извесен период македонските гледачи не ги следат “Ѕвездите на Гранд”...