Tag : darko grozdanovski

Премиера

21-годишниот Дарко Гроздановски ја објави својата четврта авторска песна (Видео)

Filip
21-годишниот Дарко Гроздановски од Битола ја објави четвртата авторска песна насловена „Моја”. Најновото кантавторско дело...
Премиера

Битолчанецот Дарко Гроздановски ја објави својата прва авторска песна (Видео)

Filip
20-годишниот Дарко Гроздановски, млад пејач и виолинист од Битола, денеска ја промовираше својата прва авторска...