Tag : darko ilievski

Музика на кирилица

Дарко Илиевски го промовираше своето првенче “Булевар” (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна нашиот македонски музичар, композитор, инструменталист, Дарко Илиевски, го промовираше своето прво промотивно ЦД издание...
Музика на кирилица

Погледнете: Што би направил Дарко Илиевски на само една ноќ (Видео)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Дарко Илиевски по два месеци напорна и секојдневна работа, кон почетокот...
Магазин

Погледнете кој му се изнасмеа на поп пејачот Дарко Илиевски (Фото)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Дарко Илиевски очигледно дека деновиве е многу креативен. Тој посетувајќи ја Зоолошката...
Музика на кирилица

Дарко Илиевски наскоро со нова песна “Ноќ со тебе”

Muzika24
После освоеното второ место на овогодинешниот “Макфест”, Дарко Илиевски со нова песна и видео запис. Песната...
Магазин

Дарко Илиевски за потребите на новиот спот го промени имиџот (Фото)

Muzika24
Познатиот македонски поп пејач Дарко Илиевски на социјалните мрежи се пофали дека го менува својот...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Поп пејачот Дарко Илиевски подготвува нов албум (Видео)

Muzika24
Познатиот поп пејач Дарко Илиевски кој веќе подолго време апстинира од македонската музичка сцена, на...