Tag : david coverdale

World Music

Дејвид Ковердејл од „Whitesnake“ на Твитер се пошегува со корицата на екс-ју плоча (Фото)

Filip
Фронтменот на култниот бенд „Whitesnake“, Дејвид Ковердејл, е постојано активен на Твитер. Така тој вчера на...