Tag : david temelkov

Музика на кирилица

Како најава за албум со македонски народни песни Давид Темелков објавува ЕП „Елено ќерко” (Аудио)

Muzika24
Со авторската песна „Мојата Македонија” крунисана со Златна Бубамара, Давид не само што ја изрази...
Магазин

Давид Темелков: Манипулацијата е составен дел од женското битие (Видео)

Muzika24
Во новото издание на „Нешто конкретно” зборуваме за машко-женска комуникација, односно зошто различно толкуваме и...
Музика на кирилица

Само оној кој што е македонец ќе разбере каде и да е… Балканскиот бисер опеан во новата песна на Давид Темелков (Фото+Видео)

Muzika24
Со емотивната и страшно чувствителна балада посветена на нашата Македонија, “Мојата Македонија”, нашиот познат македонски...
Балканленд

Пејачот Давид Темелков поминува низ тежок период во животот: После успешната операција на ногата пополека закрепнувам

Muzika24
Македонскиот пејач Давид Темелков, кого пошироката музичка јавност во регионот го запозна при учеството и...
Премиера

Давид Темелков на најголемиот регионален фестивал “Сунчане Скале” се претстави со баладата “Реци ми” (Видео)

Muzika24
На самиот почеток летово, освен море, сол и сонце, ни ја носи и новата балада...
Музика на кирилица

Во понеделник во “Бекстејџ” на Телма, промоција на новиот спот и песна на Давид Темелков (Фото)

muzika 24
Во понеделник во најгледаниот естрадниот магазин “Бекстејџ” кој се емитува секој работен ден на Телма...