Tag : debar

Музика на кирилица

Тажна вест: Почина младиот и познат македонски фолк пејач Емрах Мехмеди (Фото+Видео)

Muzika24
Како што пишува ИН Телевизија, денес неочекувано почина фолк пејачот Емрах Мехмеди од Дебар. Емрах...