Tag : debi album

Балканленд

Најмладиот авторски рок состав во регионот го промовираше својот деби-албум (Фото+Видео)

Filip
Бендот „Underforce“, кој ПГП-РТС го најави како „најмладиот авторски бенд во регионот“, го објави својот...
Балканленд

“Будучи мој” прва песна и видео спот на Миња Самарџиќ (Видео)

Muzika24
Најмладата ќерка на српскиот кантавтор Жељко Самарџиќ, Миња го објави својот деби-албум за издавачката куќа...
Премиера

Димитар Андоновски: Славам како да ми се родило прво дете

Muzika24
Десетгодишната музичка кариера исполнета со падови и успеси и неколку домашни и интернационални признанија, Димитар...
Во прв ред

Мухамед Ибрахими со најава за концерт во МКЦ

Muzika24
Мухамед Ибрахими – виртуозот на жичани инструменти, гитара, мандолина и шаркија, на 28-ми овој месец...