Tag : deca

Во прв ред

Се организира кампања за донации за деца Роми да можат да посетуваат бесплатно музичко образование

Filip
Roma Rock School (RRS) Скопје, организира кампања за донации за деца Роми да можат да...
Балканленд

Сергеј Четковиќ подготвува нов детски формат (Фото)

Filip
Познатиот црногорски пејач со белградска адреса Сергеј Четковиќ изминатиов период работи на својот нов детски...
Музика на кирилица

Тажна вест: Почина кралицата на ромската музика Есма Реџепова

Muzika24
Утрово тажна вест ја разбуди македонската јавност. Почина Есма Реџепова – еден од најголемите музички...
Во прв ред

Врвни детски пејачи настапуваат на битолскиот фестивал “Тра ла ла”

Muzika24
“Врвни детски пејачи од Македонија, Турција, Словенија, Бугарија, Романија, Полска, Австралија, Босна и Херцеговина, Унгарија,...