Tag : dedo mraz

Имам нешто да те прашам

Таско: Не заборавајте што сте си ветиле дека ќе почнете да правите од 1-ви јануар (Фото+Видео)

Muzika24
2023-та година за него е една од најуспешните во животот. Се ожени, стана татко и...
Имам нешто да те прашам

Филарри: Музиката е уметност преку која најлесно се пребродуваат тешките емоции и најбрзо може да ве префрли од пеколот до рајот (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е младо и симпатично момче. Има само 23 години и е вага во хороскоп....
Магазин

Колку заработува секоја година Мараја Кери од новогодишната „All I Want for Christmas Is You“ (Видео)

Muzika24
Ретко што укажува на празничната сезона повеќе од божиќниот хит на Мараја Кери, „All I...
Имам нешто да те прашам

Дедо Мраз: Среќата е во малите нешта, а тие мали нешта го прават секој човек да се радува на тоа (Фото+Видео)

Muzika24
Во овогодинешниот новогодишен серијал на интервјуа, ексклузивно и само за сите најмали и најмлади, Музика24...
Имам нешто да те прашам

Марио Арангеловски: На крајот од денот ништо не е поважно од тоа да сме живи, здрави и среќни (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е млад, симпатичен и енегичен… талентиран и си ја сака својата работа. Музиката е...
Премиера

Александар Петрески и Тина Русева ја промовираа новата песна „Божиќен ден“ (Видео)

Muzika24
Неодмана двајцата музичари Александар Петрески и Тина Русева ја промовираа својата најнова песна „Божиќен ден“,...
Имам нешто да те прашам

Горан Милошески: 2023-та ќе ја паметам по кризата во нашата држава, но и по убавите и големи музички хитови (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е еден од најпознатите македонски музичари, продуценти и создавачи на убава и квалитетна македонска...
Музика на кирилица

Сара Мејс и Камерниот Оркестар на Битола направија предновогодишен музички спектакл

Muzika24
Македонска Филхармонија блесна во полн сјај, преполна сала со громогласни аплаузи за предновогодишниот музички спектакл...
Имам нешто да те прашам

Татјана Лазаровска: Во Новата година сакам да дојдам во Македонија и да снимам нови песни (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Кон крајот од уште една интересна година редно е да сублимираме по што ќе...