Tag : den na vljubenite

Музика на кирилица

Вљубени до уши: Фолкерите Татјана и Новица како заљубени тинејџери (Фото)

Muzika24
Фолкерката Татјана Лазаравеска заедно со сопругот Новица и синовите веќе шест години живее во Австралија...
Културо

Оркестарот на Филхармонија ќе одржи концерт по повод Денот на вљубените

Filip
Оркестарот на Филхармонија в сабота, на 13-ти февруари, со почеток во 20 часот ќе го...
Културо

Македонската филхармонија со ексклузивен концерт по повод Денот на вљубените

Muzika24
Македонската филхармонија и оваа година подготвува незаборавно музичко патување по повод Денот на вљубените. Заедно...
Имам нешто да те прашам

Предконцертно интервју со Владо Георгиев: Долго време сакав да направам концерт во Скопје

Muzika24
На помалку од еден месец до големиот солистички концерт на балканскиот заводник Владо Георгиев, Музика24...
Во прв ред

Романтично со малку вино и многу љубов, Жељко Самарџиќ доаѓа во Скопје

Muzika24
Еден од најголемите романтичари на Балканот, миленикот на македонската публика (особено на женската популација) Жељко...
Културо

Македонската филхармонија го одбележува денот на вљубените

Muzika24
Македонската филхармонија, специјално за денот на вљубените – 14 февруари, ќе одржи концерт на кој...