Tag : denis teofikov

Балканленд

Песната “Единствено” – крај на минисеријата на Емилија и Денис Теофиков (Фото+Видео)

Muzika24
Емилија, која е добро позната на македонската публика со својот „ангелски глас“, откако на 10-ти...
Балканленд

Погледнете го одличниот дует на младиот Денис Теофиков и совршено одличната Анелија (Видео)

Muzika24
Одличната, совршена и веќе докажана пејачка Анелија и младиот, симпатичен и секогаш провокативен Денис Теофиков,...