Tag : detali

Балканленд

Нови детали за смртта на Џеј: “Тој требаше да оди на лекар, но чекаше да помине короната”

Muzika24
Зоран Јагодиќ Руле и пејачот Ацо Незировиќ, блиски пријатели на Џеј Рамадановски, не можат да...
Фестивали

“Пивофест“ оваа година од 12-ти до 15-ти јули

Filip
Организаторите на препознатливиот и најпосетуван пивски фестивал кај нас во Република Македонија, “Пивофест” кој што...
Во прв ред

Наскоро на МРТ1 музичкото шоу – “Танц со ѕвездите”

Muzika24
Од крајот на следниот месец на Македонската телевизија ќе започне да се емитува најгламурозното шоу...