Tag : dimitar andonovski

Музика на кирилица

СДСМ го кандидира Димитар Андоновски за советник во Советот на Општина Битола (Фото)

Filip
Поп-пејачот Димитар Андоновски влегува во политика. Како што вчера објави владејачката СДСМ, Андоновски се наоѓа...
Музика на кирилица

Димитар, Лозано и „Next Time“ добија благодарници од Бигорскиот манастир

Filip
Манастирот Св.Јован Крстител познат како Бигорски манстир, денеска го одбележа големиот јубилеј – 1000 години...
Премиера

24 Промо: Димитар Андоновски и “Тајфата” – “Остани” (Видео)

Filip
Димитар Андоновски и “Тајфата” ја промовираа новата песна “Остани”. Музиката и аранжманот се на Лазар...