Tag : dino merlin

Културо

Русе Арсов сe повлекува од директор на МКЦ, по кривичната пријава за настапот на Дино Мерлин

Filip
ВД директорот на МКЦ – Скопје, Русе Арсов, си поднесе оставка од функцијата откако вчера...
Балканленд

Дино Мерлин беше физички работник пред неговиот успех и слава, една посета му го смени животот

Muzika24
Пејачот Дино Мерлин денес е најпознат босански кантавтор и една од најголемите музички sвезди во...
Балканленд

Дино Мерлин прв пат проговори за досега непознат детал: „Бев тешко болен, не би го посакaл тоа никому“

Muzika24
Босанскиот музичар Дино Мерлин зборуваше за најтешките моменти во неговата долга кариера и откри некои...