Tag : direkcija za kultura i umetnost

Во прв ред

Со концерт на камерниот оркестар „Ба-Рок” утре започнува манифестацијата „Есенски музички свечености”

Muzika24
Како што не известуваат нашите соработници од Дирекцијата за култура и уметност, утре вечер 4-ти...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Балетската претстава „Сви марш на плес“ на сцената на МОБ

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, Дирекцијата за култура и уметност со...
Фестивали

Вечерва на “Скопско лето” – концерт на етно составот „Монистра”

Muzika24
Вечерва, 21-ви јули (среда) ќе се одржи концертот насловен „Киниса моме на вода” на етно...
Во прв ред

„Скопско лето“: Утре вечер вокално инструментален концерт на „Танец” (Фото)

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2021, утре 16-ти јули петок ќе...
Фестивали

„Скопско лето 2021“: Современата музичка драма „Само глас“ на 7-ми јули во МНТ (Фото)

Muzika24
Македонскиот народен театар во рамки на годинашното 42. издание на манифестација „Скопско лето“ ќе учествува...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Вечерва во Домот на АРМ изложба по повод 80 години од Народното востание

Muzika24
„По патот на нивната младост“ е насловот на вечерашната изложба која што се одржува во...
Во прв ред

Вечерва на „Скопско лето“ Васил Хаџиманов трио со концерт насловен “Melody Rhymes“ (Фото)

Muzika24
Во рамки на фестивалот „Скопско лето“, вечерва со почеток во 21 часот во Куршумли Ан...
Културо

Скопско лето 2021: Утревечер на Зелениот покрив на ГТЦ – Концерт на Хорот на МОБ

Muzika24
Во организација на Дирекцијата за култура и уметност – Скопје, а во рамки на фестивалот...
Културо

Дирекцијата за култура и уметност реагира на резултатите од конкурсот на Министерството за култура

Muzika24
Дирекцијата за култура и уметност на град Скопје го изразува своето огромно разочарување од третманот...