Tag : direktor

Музика на кирилица

Директорот на Канал 5 Иван Мирчевски искрено открива: Гранд продукција нелегално го раскина договорот со Канал 5

Muzika24
Додека насекаде низ јавноста се шират вакви или онакви шпекулации, невистини и трачеви за неемитувањето...
Балканленд

„Не сакав да имам с*екс со Поповиќ“: Позната пејачка откри шокантни детали за Саша Поповиќ

Muzika24
Пејачката и водителката на Весна Вукелиќ Венди вели дека директорот на „Гранд“ , Саша Поповиќ...
Музика на кирилица

Златко Ориѓански именуван за директор на македонскиот културен центар во Тирана

Filip
Владата на Република Македонија на вчерашната седница го назначи музичарот Златко Ориѓански за прв директор...