Tag : dj

Имам нешто да те прашам

Бојан Иваноски (Cyrillic): Новогодишната еуфорија ја одржуваме со китење на елка, дружење со најблиските и разменување на подароци (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е еден од најдобрите во Македонија. Cyrillic е нивното име и имаат настапи 360...
Музика на кирилица

Денес полни 32 години, а веќе успешно се лансира на светската музичка денс сцена “Светско, а наше” – Среќен Роденден Галоски! (Фото+Видео)

Muzika24
“All My Love” е најновото издание на Галоски, а веќе од утре се подготвува за...
Магазин

Техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, бараат берлинските DJ-и

Muzika24
Берлинските диџеи бараат техното да се зачува како културно наследство под УНЕСКО, пренесува весникот „Гардијан“....
Имам нешто да те прашам

Александар Галоски: Новогодишните празници се всушност потсетник за тоа колку малку време посветуваме на најблиските (Фото+Аудио)

Muzika24
Потекнува од еден од најубавите македонски градови во Македонија, Тетово, познато по убавото и вкусно...
Фестивали

На 21-ви и 22-ри август прво издание на “Ѕуница фестивал” во Миравци (Фото)

Muzika24
Како што пренесува Телевизија Нова од Гевгелија, доколку овој викенд ве нанасе патот кон југот...