Tag : dnk

Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Во прв ред

Велешка „Питијада“ продолжува да ја негува македонската музика

Filip
Фестивалот на велешка пита и вино „Питијада“ порасна во препознатлив бренд во Македонија и од...
Музика на кирилица

Наум Петрески и ДНК ја претставија „Послушајте патриоти” – последната песна од проектот „Македонијо во срце те носиме” (Аудио)

Muzika24
„Послушајте патриоти да ви кажам словото, на Ѓурѓовден бев затворен, в црни темни зандани. Во...
Во прв ред

Вевчанскиот карневал годинава со богата културно уметничко-музичка програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, се е подготвено за годинешното издание на Вевчанскиот карневал,...
Во прв ред

Богата програма на годинашниот Новогодишен базар во Крива Паланка

Filip
Музички концерти, жонглери, кловнови, настапи на популарни детски изведувачи, новогодишна кочија и свечено пристигнување на...
Премиера

Погледнете: Новата песна на ДНК – „Милион денови“ промовирана со видео спот (Фото+Видео)

Muzika24
„Милион денови“ е насловот на новата песна на ДНК. Станува збор за одлична балада која...
Фестивали

По настапот на Јелена Розга, вечерва продолжува „Пастрмалијада“ со многу храна, забава и музика (Фото)

Muzika24
Вчера дечињата од детската градинка „Вера Циривири – Трена“ во Штип се вклучија во одбележувањето...
Во прв ред Музика на кирилица

ДНК со најава на голем спектакуларен концерт за 3-ти декември 2022 (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно напладне во познатиот скопски хотел “Парк” се одржа прес-конференција на која двоецот Панчо/Андреј...