Tag : dogovor

Музика на кирилица

(Не)вработувањето на Бени Шаќири е причина за разрешување на директорот на МКЦ?!

Filip
Деновиве МКЦ повторно е на мета на партиските игри, информација која веќе е пласирана во...
Музика на кирилица

По потпишувањето на договорот, Елена Велевска во “Звездно” на ТВ Планета (Видео)

Muzika24
Нашата позната македонска фолк пејачка Елена Велевска по потпишувањето на договорот со познатата продуценска куќа...
Музика на кирилица

Новиот албум на “Љубојна” наскоро во Хрватска

Ivan
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, нашиот познат етносостав “Љубојна” неодамна склучи договор со хрватската...
Балканленд

Северина го крие синот

Muzika24
Познатата хрватска поп пејачка Северина Којиќ не му дозволила на Милан Поповиќ изминатиот викенд да...
Музика на кирилица

Филип Божиновски наскоро ќе ја снима својата прва песна за Гранд продукција

Muzika24
Филип Божиновски кој ги освои срцата на сите од регионот, ќе ја сними првата песна,...
Музика на кирилица

Познатиот Газда Паја потпиша договор со македонската продукција “Иноватива”

Muzika24
Македонската продуцанска куќа “Иноватива” чии ексклузивци сега за сега се Слаткаристика, Тајзи, Future INC и DJ Андреј Ѓошев,...