Tag : dolni saraj

Музика на кирилица

Во продажба влезниците за концертот на Наум Петрески во Долни Сарај – Охрид

Muzika24
Како што не информираат организаторите на концертите на Наум Петрески – Авард продукција, од вчера...
Фестивали

Распишан конкурс за Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест 2022“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 29-ти пат распишува конкурс за нови композиции,...
Фестивали

10-ти и 11-ти септември резервирани за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“

Muzika24
Се е подготвено за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“ што ќе се...
Фестивали

„Охрид фест-Охридски трубадури“ од 9-11 септември, ова се условите за учество

Muzika24
Интернационалниот фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 28 пат распишува конкурс за нови композиции, што...
Фестивали

Ексклузивно: “Охрид фест” годинава на 11-ти и 12-ти септември на сцената на “Долни Сарај” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, и оваа, почетокот на месец септември е резервиран за еден од...
Културо

Објавена програмата за јубилејното 60-то издание на фестивалот “Охридско лето” (Фото)

Filip
Во знакот на основоположникот на Охридско лето, оперската примадона Ана Липша Тофовиќ, ќе започне годинешново...