Tag : dom na arm

Во прв ред

“Гоце фест 2024” на 15 март во Дом на АРМ

Muzika24
Дирекцијата на фестивалот на новосоздадени патриотски и родољубиви песни “Гоце фест” деновиве ја откри програмата...
Во прв ред

Голем концерт на „Танец“, по повод 100-годишнината од раѓањето на легендарната македонска пејачка Васка Илиева

Muzika24
На 9-ти ноември со почеток во 20 часот во Домот на АРМ во Скопје ќе...
Културо

“Музика и танц” новогодишни концерти за деца (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на 19-ти декември предновогодишно, свои концерти за деца ќе...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Вечерва во Домот на АРМ изложба по повод 80 години од Народното востание

Muzika24
„По патот на нивната младост“ е насловот на вечерашната изложба која што се одржува во...
Фестивали

“Гоце фест 2020” на 14-ти февруари во Дом на АРМ

Muzika24
Како што не информираат организаторите, фестивалот на македонска патриотска песна “Гоце фест 2020”, оваа година...
Музика на кирилица

Одблиску со Силви и Влатко, пред нивниот мјузикл “Ромален” на 27-ми декември (Фото)

Muzika24
Дека и во Македонија може да се оствари оној таканаречен “американски сон”, жив доказ се...
Во прв ред

Вечерва во Дом на АРМ – предновогодишен концерт на три воени оркестри

Muzika24
Во Домот на Армијата во Скопје вечер ќе се одржи трилатерален предновогодишен концерт, на кој...