Tag : dom na kulturata

Балканленд

Денес во Штип стартува 31-то издание на “Макфест”

Muzika24
Денес 2-ри јуни во Штип почнува 31-то издание на фестивалот на забавна музика “Макфест”, кој...
Балканленд

Заврши гласањето на “Макфест”, наскоро официјалните резултати

Muzika24
Официјално заврши гласањето на првата полуфинална вечер од Фестивалот за забавни мелодии “Макфест”. Додека публиката...
Балканленд

Поради “хоророт” на “Макфест”, МТВ ќе дели откази!? (Фото)

Muzika24
Во утрешното издание на дневниот весник “Вест” насловната страница премногу кажува, поради неемитувањето на директниот...
Балканленд

Макфест 2013: Се е подготвено за стартувањето на 28-от “Макфест”

Muzika24
По прес-конференцијата и генералната проба, се е подготвено за стартување на 28-то издание на фестивалот...
Музика на кирилица

Празник за Штип – Анализа на Фестивалот за забавни мелодии “Макфест 2012” (Фото)

Muzika24
Помина можеби и најголемиот музички настан во Штип, градот под Исарот. Се одржа 27-то издание...