Tag : donacija

Во прв ред

Апел! Да помогнеме на семејството Блажевски, ДНК денес тоа го стори, истото сторете го и вие (Фото+Видео)

Muzika24
Во последната 13-та емисија од “Срце на дланка” која што се емитува на националната тв...
Културо

Македонската филхармонија се откажува од 2.3 милиони денари државни пари и ги донира за борбата со Covid-19

Filip
Македонската филхармонија се откажува од Договорот со Министерство за култура за меѓународно претставување на институцијата...
Музика на кирилица

Познатата македонска поп пејачка Каролина Гочева донираше за настраданите семејства

Muzika24
Познатата пејачка ја покажа својата хумана страна, донирајќи 1.000 евра за семејствата што настрадаа во...