Tag : dragan vucic

Covers

Фолк пејачката Елена Јовческа сними кавер верзија за хит песна од Драган Вучиќ (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, неодамна нашата позната македонска фолк пејачка Елена Јовческа сними...
Музика на кирилица

“Беше и остана некој кој постави стандарди, другар и исклучителен музичар” – Велевска не го заборава Драган Вучич

muzika 24
Нашата најпопуларна фолк пејачка Елена Велевска сеуште не може да се помири со фактот дека...
Музика на кирилица

Познатите се простуваат од Драган Вучиќ (Фото)

Filip
Бројни познати личности се простуваат од македонскиот музичар и тв-водител Драган Вучиќ, кој почина утрово...
Музика на кирилица

ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ДРАГАН ВУЧИЌ

Filip
Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познат тв-водител, пејач и композитор. Драган...
Магазин

Се прашувате кој прв го започна поливањето со вода?! Еве ви го одговорот!

Muzika24
Последниот период актуелно е таканареченото поливање со вода (Ice bucket challenge). И додека светските познати...