Tag : dragana mirkovic

Балканленд

И тие не се веќе тоа што беа… инцидент на концерти на познати музички имиња од Балканот (Видео)

Muzika24
По се изгледа дека познатите и популарни балкански фолк пејачки и не се она што...
Балканленд

Во замокот во кој што се молела Мајка Тереза денес живее познатата и популарна Драгана Мирковиќ

Muzika24
Драгана Мирковиќ ги отвори вратите од својот магичен замок. Пред две децении, фолк ѕвездата го...
Балканленд

Српската пејачка Драгана Мирковиќ се расплаче пеејќи ја македонската народна песна “Зајди, Зајди” (Видео)

Muzika24
Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ неодамна успешно ја заврши својата голема турнеја низ Соединетите Американски Држави...