Tag : dragoljub gjuricic

Музика на кирилица

Почина поранешниот тапанар на „Леб и сол“, Драгољуб Ѓуричиќ

Muzika24
Познатиот тапанар Драгољуб Ѓуришиќ почина на 68-годишна возраст во болницата „Драгиша Мишовиќ“ во Белград, како...
Музика на кирилица

Поранешниот тапанар на „Леб и сол“, Драгољуб Ѓуричиќ, е на интензивна нега поради коронавирусот

Muzika24
Познатиот српски и југословенски рок-музичар Драгољуб Ѓуричиќ е на интензивна нега во болницата „Драгиша Мишовиќ“...