Tag : drazen zeric zera

Балканленд

Сараево во знакот на „Црвена јабука“: Отворена голема изложба по повод 35 години од основањето (Фото+Видео)

Filip
Сараево вчера беше во знак на „Црвена јабука“. Во улицата Штросмаерова беше отворена мултимедијална изложба...
Балканленд

Прва божиќна нумера од регионот: Жера, Зец и Валентин со празничен хит (Видео)

Filip
Валентин, Дражен Жериќ – Жера од „Црвена јабука“ и Владимир Кочиш – Зец од „Нови...
Премиера

„Црвена јабука“ ја објавија третaта дуетска песна од новиот албум (ВИДЕО)

Filip
Песната „Глорија“ е третиот официјален сингл и видео запис на една од најдобрите поп-групи, „Црвена...