Tag : druzenje

Имам нешто да те прашам

Кики Рахимовски: Самиот факт дека семејството е заедно, тоа е најголемиот подарок (Фото+Видео)

Muzika24
Неколку дена пред дочекот на Новата година од страна на нашите соработници и пријатели Кроација...
Во прв ред

Осум денови поезија, музика, филм: Заврши „На кино па олабај со Манаки Офф“ (Фото)

Filip
Изминатите осум денови КЦ Магаза во Битола беше транссформирана во уметничка сцена обезбедувајќи интердисциплинарна програма....
Во прв ред

Фестивалот на пиперката во Кривогаштани со поддршка за македонските изведувачи (Фото)

Filip
На 27-ми Август општина Кривоштани за прв пат ќе го организира Фестивалот на пиперката. Целта...
Во прв ред

Во петок во Охрид “Алтернативно лето Охрид” (Видео)

Muzika24
Национален Скејт и BMX натпревар под името “Алтернативно Лето Охрид” (АЛО), надополнет со целодневна музичка...
Во прв ред

Оливер Драгоевиќ дел од традиционалната манифестација “Тиквешки гроздобер”

Muzika24
Хрватскиот кантавтор Оливер Драгоевиќ , македонската рок атракција “Ареа”, идолот Христијан Тодоровски-Кико, српскиот бенд “Зарѓали...
Во прв ред

Со рекорден број на посетители заокружен овогодинешниот Late Night Shopping во Скопје Сити Мол

Muzika24
Најголемото дводневно шопинг искуство, кое беше реализирано на 3-ти и 4-ти јули, го доживеаа сите...