Tag : dubioza kolektiv

Фестивали

10 музички ѕвезди во главната прослава за јубилеен 25-ти „Таксират“ фестивал (Фото)

Muzika24
„Таксират“, македонскиот најпосетен алтернативен музички фестивал годинава прославува јубилејно 25-то издание. Овој голем јубилеј, најголемиот...
Во прв ред

Лепа Брена и Марија Шерифовиќ главни ѕвезди на “Струмица опен фестивал“

Filip
Организаторите на најголемиот фестивал во Југоисточна Македонија  “Струмица опен фестивал“ ја објавија целосната програма на...
Балканленд

“Дубиоза Колектив” гости на 49-та “Гитаријада” во Заечар (Видео)

Muzika24
Босанскиот балкански бенд “Дубиоза Колектив” на иницијатива на Заечар ќе оддржат целовечерен концерт на 49-то...