Tag : duet

Премиера

Џејла Рамовиќ ја промовираше својата одлична дуетска песна „Ризик“ која за само еден ден надмина над скоро 700 илјади прегледи (Видео)

Muzika24
Младата, убава и секогаш интересна Џејла Рамовиќ и овој пат ја изненади својата верна публика,...
Музика на кирилица

Ламбе Алабаковски: Со Пајак ќе снимиме интересен дует (Видео)

Muzika24
Во неодамнешното видео на познатиот битолски продуцент, композитор, музичар и водител, Мими Марковски, гостуваше Ламбе...
Премиера

Како на филм: Марио и Мише со торба полна кеш завршија во затвор (Фото+Видео)

Filip
Јутуберот и учесник во неколку домашни и регионални талент шоуа, Марио Арангеловски, заедно со Михаил...
Музика на кирилица

Предновогодишно, Милица Кузмановска и Наум Петрески со дуетска новогодишна песна (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од прва рака, на далеку познатите и барани професионалци...