Tag : dueti

Музика на кирилица

Пајак и МС Стојан на 5-ти февруари ќе го промовираат новиот балкански хит “Мала моја„

Muzika24
Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот...
World Music

Легендарниот Хулио Иглесијас ќе снима дует со “One Direction”, Тимберлејк и Бруно Марс

Muzika24
Шпанската музичка легенда Хулио Иглесијас во идниот период планира да сними дует со познатата британска...