Tag : duetska pesna

Премиера

Дуетската песна на Јоце Панов и Дарко Филиповиќ руши рекорди на гледаност (Видео)

Muzika24
Јоце Панов, еден од нашите најпознати изведувачи, кој секој викенд ги полни клубовите низ нашата...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова: На новиот албум ќе се најде дуетска песна со Марио Арангеловски (Видео)

Muzika24
Неодамна во Куманово за време на Кумановското културно лето имавме можност да се видиме и...
Музика на кирилица

Ексклузивно: Се шушка, Лила и Филип Пешевски снимаат дует?!

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, младиот, симпатичен, секогаш насмеан и згоден македонски поп пејач...
Музика на кирилица

Промовирана необјавена божиќна песна на Влатко Илиевски и хорот „Златно славејче“ (Аудио)

Filip
Од денеска во етерот на македонските радија премиерно се пушта „Божиќна песна“, која Влатко Илиевски...
Музика на кирилица

По потпишувањето на договорот, Елена Велевска во “Звездно” на ТВ Планета (Видео)

Muzika24
Нашата позната македонска фолк пејачка Елена Велевска по потпишувањето на договорот со познатата продуценска куќа...
Во прв ред

Ексклузивно: После две децении, Драгана Мирковиќ со голем концерт во Скопје (Видео)

Muzika24
Во организација на продуцентските куќи Sky Music и Music Edition, на 19-ти и 20-ти мај...