Tag : duke bojadziev

Премиера

24 Промо: Пијан славеј, Каролина Гочева и Дуке Бојаџиев – „Крв да ни се стори” (Видео)

Filip
Каролина Гочева денеска ја промовираше новата нумера „Крв да ни се стори“, која ја отпеа...
Музика на кирилица

Нов албум на Каролина заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски (Видео)

Filip
Конечно, после бројни заеднички настапи и соработки, Каролина сними албум во соработка со Дуке Бојаџиев...
Фестивали

Вечерва на “Охридско лето” – концерт на македонскиот уметник Дуке Бојаџиев

Muzika24
Познатиот македонски уметник со светско реноме Дуке Бојаџиев вечерва ќе биде дел од фестивалот “Охридско...
Во прв ред

Дуке Бојаџиев со голем концерт пред македонската публика

Muzika24
Македонски композитори Дуке Бојаџиев кој живее и работи во Њујорк, повторно ќе настапи пред македонската...
Во прв ред

Голем концерт на Дуке Бојаџиев и пријателите во Метрополис Арена

Muzika24
Авалон продукција со огромно задоволство го најавува својот прв голем проект за 2016-та година –...
Музика на кирилица

Магијата на Охрид во новиот спот на Мартина Блажеска (Видео)

Muzika24
Младата охриѓанка Мартина Блажеска и познатиот музичар Дуке Бојаџиев го објавија видеоспотот за заедничката песна...