Tag : dunja ivanova

Фестивали

„Рибља чорба“ се главните ѕвезди на овогодинешниот „Јosifovo Summer Fest“ (Фото)

Filip
На 27-ми и 28-ми август во Јосифово (Општина Валандово) ќе се одржи манифестацијата „Јosifovo Summer...
Културо

Пијанистката Дуња Иванова ќе се натпреварува на една најзначајните маунтинбајк етапни трки во светот

Filip
Тимот на велосипедскиот клуб „Енерџи“ од Скопје во состав од пијанистката Дуња Иванова и Љубиша...