Tag : duo

Музика на кирилица

Дуото Дени Омерагиќ и Нинослав Спировски го издадоа албумот „Two Ways East”

Filip
Независната издавачка куќа Шарла Рекордс го претставува албумот „Two Ways East” на дуото Дени Омерагиќ...
Во прв ред

Вечерва бесплатен концерт на Ленче и Горан Кукиќ во Струмица

Filip
Фолк дуото Ленче и Горан Кукиќ заедно со нивниот бенд “Јупитер” вечерва ќе одржат концерт...
Музика на кирилица

“Некст тајм” на 10-ти октомври ќе го промовираат својот нов проект (Фото)

Filip
Во Драмскиот театар во Скопје, на 10-ти октомври (вторник) со почеток во 20 часот, македонската...