Tag : dusko georgievski

Музика на кирилица

Концерт за душа со гласот на Душко Георгиевски

Muzika24
Во петокот 26-ти февруари во киното “Фросина”- МКЦ, се случи успешен гала концерт на фолк...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Душко Георгиевски со емотивен концерт пред македонската публика

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ексклузвно дознава дека познатиот македонски фолк изведувач Душко Геогриевски на...
Музика на кирилица

Промоција на “Македонската Фаланга” – Виена со Благица и Душко (Фото)

Muzika24
Навивачката група “Македонска Фаланга” од Виена во сабота 25.04.2015 год. ја имаше своја официјална промоција...