Tag : dzambo agusev

Имам нешто да те прашам

Џамбо Агушев: Секоја Нова година во мене буди среќни чувства, емоции и сеќавање на убави моменти (Фото+Видео)

Muzika24
Тој важи за еден од најдобрите и најуспешните музичари во регионот. Досега има освоено бројни...
Во прв ред

2Бона, Анета Мицевска со групата “Молика” и Џамбо Агушев на 15-ти февруари со настап во Швајцарија

Muzika24
По повод празникот Св.Трифун и Св.Валентин, македонското друштво “Пирок” организира голема македонска забава во Швајцарија....
Премиера

24 Промо: “Етносфера”, Дамјан Пејчиноски и Џамбо Агушев – “Дафина” (Видео)

Muzika24
Групата “Етносфера” ја претстави својата нова песна насловена “Дафина”, за која повторно соработуваше со принцот...
Музика на кирилица

Ѓоко Јовиќ, Џамбо, Стојне Николова ја кренаа на нозе цела Канада (Фото)

Muzika24
По повод велигденската турнеја која ја започнаа на 27-ми и 28-ми март феноменалната “златна тројка”...
Балканленд

“Дубиоза Колектив” гости на 49-та “Гитаријада” во Заечар (Видео)

Muzika24
Босанскиот балкански бенд “Дубиоза Колектив” на иницијатива на Заечар ќе оддржат целовечерен концерт на 49-то...