Tag : dzej ramadanovski

Балканленд

Нови детали за смртта на Џеј: “Тој требаше да оди на лекар, но чекаше да помине короната”

Muzika24
Зоран Јагодиќ Руле и пејачот Ацо Незировиќ, блиски пријатели на Џеј Рамадановски, не можат да...
Балканленд

СКАНДАЛ: Џеј ќе биде погребан покрај Иво Андриќ и Зоран Џинџиќ

Filip
Српскиот турбофолк пејач Џеј Рамадановски кој почина вчера во Белград на 56 години, за неколку...