Tag : dzenovici

Во прв ред

Калиопи и оваа година ќе настапува во Црна Гора за Празникот на мимозите

Filip
Македонската поп-дива Калиопи во последните 3 години настапува насекаде низ поранешната Југославија. Оваа година таа...