Tag : dzez

Музика на кирилица

Врвна музичка екипа сними џез преработка на „Каранфило филфило моме“ (Видео)

Filip
Денес споделуваме уште една преработка на стара македонска песна. Овој пат во нуво руво ја...
Фестивали

Со концерт на Владимир Четкар заврши Фестивалот на музика од светот (Галерија)

Filip
Синоќа во Пациото на Н.У. Завод и Музеј – Битола се одржа последниот настан од...