Tag : dzijan emin

Културо

„Раат“ – авторски проект на композиторот Џијан Емин со оркестарот на Македонската филхармонија

Muzika24
Во четврток, со почеток во 20 часот ќе се одржи концертот насловен „Раат“ – авторски...
Во прв ред

Музичко патување со големата ѕвезда и фантастичен музичар Франческо Тристано (Фото)

Muzika24
На 23-ти јули, со почеток во 20.30 часот во големата концертна сала на Mакедонската филхармонија...
Културо

„Лудориите на Чаплин“ – Македонската филхармонија на отворено во Градскиот парк (Фото)

Muzika24
Овој петок, со почеток во 21 часот, во Градскиот парк ќе се одржи традиционалниот концерт...
Културо

Концертот „Нова Година – нов почеток!”, последен за оваа година во Македонска филхармонија

Filip
„Нова Година – нов почеток!” е насловен последниот концерт на Македонската филхармонија за 2020 година,...
Во прв ред

“Љубојна” ве кани на голем концерт заедно со Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што неодамна објавија на социјалните мрежи, нашиот познат и оргинално-извонреден македонски бенд “Љубојна” на 1-ви...