Tag : dzoksi

Магазин

Песната „Таму кај што си” на Ристо Самарџиев требало да ја пее и Џокси (Видео)

Muzika24
Дали порано заради весниците, папараците и насловните страници беше многу полесно да се препознае кој...
Музика на кирилица

Пепа Димитрова: Поминете го Велигден со саканите, негувајте го своето, слушајте македонска музика! (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресрет на Велигденските празнувања, да се потсетиме на една не толку нова, ама одлична...