Tag : edinstvena

Премиера

Софија Ангелова – ново музичко име на македонската музичка сцена (Видео)

Muzika24
„Единствена“ е новата песна на младата и надежна поп пејачка Софија Ангелова. Таа е мало...
Музика на кирилица

Никола Станишиќ: „Имаме добри вокали, но немаме медиумска подршка“ (Фото)

Muzika24
Младиот пејач Никола Станишиќ деновиве го снима неговиот видеозапис првенче за песната “Единствена“. Никола беше...
Музика на кирилица

Иле Спасев ја претстави новата песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Во соработка со Министерството за култура кој ја поддржува македонската музика, познатиот поп пејач Иле...