Tag : ekskluziven koncert

Во прв ред

После 30 години „Нови фосили“ со ексклузивен концерт во Македонската филхармонија (Видео)

Muzika24
Како што неодамна пишувавме на нашиот музички портал, а потоа во разговор истото ни го...
Културо

Гудачкиот состав Пламенка Трајковска со ексклузивен концерт во НУЦК „Антон Панов” во Струмица (Фото)

Muzika24
На концертот премиерно ќе биде изведена првата композиција оригинално напишана за нем филм „Убиство на...
Во прв ред

Ексклузивно: “Забрањено пушење” во скопскиот ноќен клуб “Social”

Muzika24
Музика24 дознава дека рок групата “Забрањено пушење” ќе гостува во ноќниот скопски клуб “Social” на...