Tag : elektricni orgazam

Балканленд

Дел од оштетените од приватизацијата на „Југотон“ нема да ја тужат „Кроација рекордс“

Filip
Кога по распадот на Југославија во 1991 година, најголемата дискографска куќа „Југотон“ од Загреб и...
Музика на кирилица

Влезници за концертите на Авалон продукција од утре на Градски плоштад – Скопје

Filip
Ве информираме дека од утре наутро до недела, влезници за претстојните концерти на “Електрични Оргазам”,...
Во прв ред

Драстично намален капацитет за славеничкиот концерт на “Електрични оргазам”

Filip
После одличните и беспрекорно организирани концерти на Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Жељко Бебек на...
Во прв ред

Повторно одложен славеничкиот концерт на “Електрични Оргазам”

Filip
Како што беше најавено, мартовските концерти мораше да бидат одложени поради актуелната состојба со коронавирусот...
Во прв ред

Поради Коронавирусот одложени концертите на “Електрични оргазам”, Бебек и “Bond”

Filip
Авалон продукција соопштува дека со оглед на новонастанатата ситуација и мерките донесени од Владата коишто се...
Во прв ред

Славенички концерт на “Електрични оргазам” во Скопје

Filip
Бидејќи без оргазам сепак нема ништо, Авалон Продукција со задоволство ви најавува: Легендарните “Електрични Оргазам”...