Tag : elektronska muzika

Во прв ред

Најголемата ѕвезда на електронската музика на сите времиња, DJ Tiesto, доаѓа во Скопје

Muzika24
Нашите соработници и пријатели од Авалон продукција со огромно задоволство ви го најавуваат најголемиот регионален...
Фестивали

На 21-ви и 22-ри август прво издание на “Ѕуница фестивал” во Миравци (Фото)

Muzika24
Како што пренесува Телевизија Нова од Гевгелија, доколку овој викенд ве нанасе патот кон југот...
Во прв ред

По втор пат „Dream Live Festival“ во Битола

Muzika24
По прекрасното прво издание во ноември минатата година, со големо задоволство Ви го најавуваме второто издание на најголемиот електронски...
Во прв ред

Жан Мишел Жар со бесплатен концерт во Ниш

Muzika24
Жан Мишел Жар великанот на светската електронска музика, следниот септември ќе одржи бесплатен концерт во...