Tag : elena jovceska

Фестивали

Кратово подготвено за фестивалот Златни денови Кратово 2023 (Фото)

Muzika24
Фестивалот Златни денови Кратово 2023 е приказна која започнува во 2014-та и од тогаш до...
Covers

Фолк пејачката Елена Јовческа сними кавер верзија за хит песна од Драган Вучиќ (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, неодамна нашата позната македонска фолк пејачка Елена Јовческа сними...
Во прв ред

Фолкерите доминараат на музичката програма на Вевчанскиот карневал

Filip
На 12-ти јануари во Вевчани започнува традиционалниот Вевчански карневал. Тридневниот карневал покрај дефиле на маскираните...
Музика на кирилица

Фолк пејачките Елена Јовческа и Сања Ристеска со најава на интересен новогодишен музички проект (Фото+Видео)

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Елена Јовческа предновогодишно ви го најавува големиот музички проект кој неодамна...
Музика на кирилица

По “Раке пуке, Раке шлаке” се појави “Шмизла” (Видео)

Muzika24
Градот под Марковите кули освен што е препознатлив и познат по “Пивофест”, убавите момци и...