Tag : elena milenkovska

Имам нешто да те прашам

Елена Миленковска: Во 2020-та правиме свадба со Гуте и сум многу среќна поради тоа (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Наближуваат Божиќните празници, како се чувствуваш секогаш кога доаѓа овој период од годината? Дали...
Музика на кирилица

Елена Миленковска порачува “Ти ми рече не” (Видео)

Muzika24
Младата и веќе докажана поп пејачка Елена Миленковска за делото на Роберт Билбилов, “Ти ми...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Елена Миленковска – Треба само да си уникатен

Muzika24
Провокативна, умешна и професионална се трите сегменти кој ја опишуваат поп пејачката Елена Миленковска, како...
Премиера

Емоции и многу љубов во новата “Знам” на Елена Миленковска (Видео)

Muzika24
Вчера вечер во скопското кафуле “Концепт 37”, нашата позната поп пејачка Елена Миленковска го промовираше...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Млада и успешна – Елена Миленковска

Muzika24
По одличниот успех со песната “Добар или лош” со која што дебитираше на македонската поп...