Tag : elena risteska

Во прв ред

Утре вечер во градскиот плоштад во Кочани – голем велигденски концерт во живо (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, утре 16-ти април ден Велигден, во градскиот парк во...
Музика на кирилица

Елена Ристеска најави голема концертна турнеја низ Македонија (Фото)

Muzika24
Елена Ристеска, една од најпознатите македонски поп пејачки неодамна се врати од Мајами. Кога пак...
Музика на кирилица

Jaвните личности со емотивни пораки по повод 14 години од смртта на Тоше Проески (Фото+Видео)

Muzika24
Македонија и Балканот се сеќаваат на Тоше Проески кој на денешен ден пред 14 години...
Музика на кирилица

Ново талент шоу во Македонија: „Заблескај“ и сними дует со Елена Ристеска

muzika 24
“Време е за нешто ново, иновативно, забавно, интересно. Време е да заблескаш! Заблескај со Орбит!”,...
Музика на кирилица

Погледнете како Елена Ристеска одговори на провокација од еден Бугарин

muzika 24
Една од нашите најубави пејачки, Елена Ристеска, објави прекрасна фотографија на својот Фејсбук профил. Следуваа...
Музика на кирилица

Елена Ристеска го прошири асортиманот на својот бренд со гелови за туширање

Filip
Македонската поп ѕвезда Елена Ристеска денеска ја почна кампања за новите производи на нејзиниот козметички...
Фестивали

Македонија во 2006-та на Евровизија беше претставена од Елена Ристеска со песната „Нинанајна“.

Muzika24
Македонија во 2006 година беше претставена од Елена Ристеска на Евровизија со песната „Нинанајна“ –...
Музика на кирилица

Елена призна: „Размислувам да посвојам дете доколку не најдам идеален партнер“ (Видео)

Filip
Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во мирување, а неодамна започна сопствен бизнис,...