Tag : elena ristevska

Фестивали

Елена Ристеска, Куку Леле, Фолтин, Љубојна и Пајак дел од ВиноСкоп 2023 (Фото)

Muzika24
Вечерва на паркингот пред СЦ „Борис Трајковски“ започнува тринаесетото издание на фестивалот на виното- „ВиноСкоп“....
Магазин

Прочитајте: Во кои хороскопски знаци се родени македонските поп пејачки

Muzika24
Раѓањето во одреден месец во годината ни гo одредува хороскопот, односно хороскопскиот знак кој си...
Магазин

Што Иван исцелител им предвидува на мк музички имиња за 2015

Muzika24
Како што пишува порталот Пулс24, познатиот македонски исцелител Иван кој потекнува од Куманово, неодамна даде...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Елена Ристевска учесник во новата сезона на “ТЛЗП” (Фото)

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 ексклузивно дознава дека нашата македонска позната поп пејачка Елена Ристевска...